Nasze Miasto i my – Nieustraszone!

Pięknie zaczęłyśmy ten tydzień 🙂 Widzieliście dzisiaj gazetę „Nasze Miasto”?

Nieustraszone

18.02 – Nasze miasto

Nasze miasto – czytaliście?

Nieustraszone – skąd taka nazwa, czym się zajmujecie? Jak długo już działacie?

Nieustraszone to nasze dziewczyny. Odważne, asertywne i pewne siebie młode kobiety, które znają swoją wartość, mają swoje pasje, marzenia i nie boją się mówić o tym co myślą i co je aktualnie zajmuje. Nasza organizacja zajmuje się prowadzeniem warsztatów, które nie są zwykłymi pedagogicznymi pogadankami, są niezwykłą przygodą podczas której Nieustraszona poznaje siebie, swoje pragnienia i nie boi się spełniać swoich marzeń.

Najważniejsze są dla nas trójmiejskie nastolatki i to właśnie do nich przeznaczone są nasze warsztaty. Działamy po to by zwiększać ich poczucie własnej wartości, pomagamy otworzyć się na siebie i na innych, na swoje marzenia oraz uczymy akceptacji swojego ciała. Dodatkowo uczymy bycia asertywną, pewną siebie młodą kobietą, która nie boi się mówić tego co myśli.

Jakie zajęcia proponujecie dziewczętom? Na czym one polegają?

Aktualnie prowadzimy dwa rodzaje zajęć.

Pierwsze z nich to Akademia Nieustraszonych. Są to zajęcia przeznaczone dla młodszych dziewczyn w wieku od 10-13 lat. Nasze młode Nieustraszone przeżyją wspaniałą warsztatową przygodę w której nauczą się wiele o samoocenie, samoakceptacji oraz pewności siebie. Stworzą małą, wpierającą się wzajemnie grupę dziewczyn. Będą dzięki temu świadome, że wiele problemów nie dotyczy tylko ich ale boryka się z nimi również wiele innych, bardzo podobnych do nich rówieśniczek. Dodatkowo jest to czas kreatywnego spędzenia czasu oraz spotkania wyjątkowych ludzi.

Drugie zajęcia to – Prawdziwe Piękno. Warsztat ten skierowany jest do dziewczyn powyżej 14 roku życia które pragną zmian. Zmian dzięki, którym poczują się pewnie wśród rówieśników, poczują się dobrze we własnym ciebie i zwiększą swoją motywacje do działania. Chcą się rozwijać i doskonalić by stać się bardziej świadome i odpowiedzialne za swoje życie. Okres dojrzewania to niekiedy ciężki czas dla młodej kobiety. Wśród innych Nieustraszonych, dziewczyny wymieniają się między sobą swoimi obawami, problemami. Dają sobie niezwykłe wsparcie i motywacje do działań oraz odkrywają, że piękno jak w każdej z nich i nie muszą szukać go u innych.

18.01 - Nasze Miasto

18.01 – Nasze Miasto

Jeśli nie to koniecznie tam zajrzyjcie! Jesteśmy na pierwszej stronie 🙂

Jeśli jednak nie udało wam się zdobyć wersji papierowej, cały wywiad dostępny jest na tej stronie: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/e-wydanie/

Nieustraszone – Facebook